Linki wewnętrzne są bardzo ważne dla optymalizacji strategii SEO. Ułatwiają wyszukiwarkom znalezienie treści i umieszczanie ich wyżej w wynikach wyszukiwania. Może to być jednak trudne zagadnienie dla osób, które stawiają dopiero pierwsze kroki w SEO. W przypadku WordPressa zamieszczanie linków wewnętrznych w postach i na stronach bloga jest łatwe, lecz samodzielne wykonywanie tej czynności może być czasochłonne. Z pomocą przychodzą specjalne wtyczki wewnętrzne, które oszczędzają czas i skupiają się na określonych frazach kluczowych.
All in One SEO
Wtyczka All in One SEO zdobyła uznanie już ponad 3 milionów użytkowników na całym świecie. Jest ona przyjazna dla użytkownika, który nie ma doświadczenia w zagadnieniach technicznych. Narzędzie Link Assistant umożliwia tworzenie lepszych linków wewnętrznych i poprawę wydajności witryny. Generuje kompletny raport zawierający szczegółowe informacje o każdym poście i stronie. Wtyczka wyszukuje obszary, które mogą zostać wzmocnione i daje przydatne sugestie. Za jej pomocą można dodawać też tagi no-follow, sponsorowane i UGC.
Internal Link Juicer
Linkowanie wewnętrzne WordPress jest możliwe też przy użyciu darmowej wtyczki Internal Link Juicer. Pozwala ona na automatyczne tworzenie linków wewnętrznych w treści. Wtyczka umożliwia wpisanie konkretnych słów kluczowych i fraz, generuje linki i zapewnia kontrolę nad nimi. Dzięki temu wyglądają bardziej naturalnie. Internal Link Juicer posiada opcję ograniczenia liczby linków w poście oraz funkcję blokady linków do określonych artykułów i stron.
Rank Math
Wtyczka Rank Math natychmiastowo sprawdza daną witrynę pod kątem linków i daje sugestie dotyczące linków wewnętrznych, które można szybko dodać otwierając rekomendacje w panelu WordPress. Wystarczy skopiować i wkleić adres URL w wybrane miejsce. Ponadto wtyczka Rank Math oferuje funkcje takie jak Google Schema Markup, śledzenie pozycji fraz kluczowych, śledzenie błędów 404, menedżer przekierowań i wiele innych.
Link Whisper
Link Whisper uchodzi za wtyczkę z kategorii premium. Pozwala generować wewnętrzne linki i poprawiać wydajność strony. Do zalet wtyczki należy przejrzysty interfejs użytkownika, który zapewnia łatwe korzystanie. Link Whisper przydaje się też w przypadku szukania artykułów, które posiadają niewiele linków wewnętrznych lub nie mają ich wcale. Udostępnia wewnętrzne narzędzie do sugerowania linków, za pomocą którego można je szybko dodać do tego typu stron.
Interlinks Manager
Interlinks Manager to bezpłatna wtyczka przeznaczona do analizy i optymalizacji linków wewnętrznych. Dane widoczne są w obszarze administracyjnym WordPress. Wtyczka wyróżnia się możliwością wykorzystania algorytmu do określenia, czy linki wewnętrzne są właściwie zoptymalizowane i obliczania link juice. Pozwala też na zmianę algorytmu i dostosowanie go do indywidualnych potrzeb.