Jak wybrać odpowiedni hub USB?

0
439
Jak wybrać odpowiedni hub USB?

Współczesna praca biurowa może wymagać stosowania wielu urządzeń USB. Komputery stacjonarne i laptopy posiadają tego rodzaju porty, ale ich ilość bywa niewystarczająca. W takich wypadkach warto zainwestować w huby USB. Podpowiadamy, czym się kierować podczas zakupu tego typu urządzeń.

Co warto wiedzieć o hubach USB?

Opisywany rodzaj urządzeń służy jako rozgałęziacz wejść USB w laptopach i komputerach stacjonarnych. Huby mogą być podłączane do gniazd USB, co umożliwia uzyskanie dodatkowych portów. Ich ilość jest uzależniona od wybranego modelu. Należy zaznaczyć, że omawiane urządzenie nie ma wpływu na prędkość przesyłania danych. Jest ona uzależniona od rodzaju portu umieszczonego w laptopie, przykładowo może to być standard 2.0 lub 3.0. Huby USB stanowią doskonały sposób na wygodne podłączanie dodatkowych urządzeń. Mogą być ustawione w dogodnym miejscu i zwalniają z konieczności ciągłego odpinania i wpinania sprzętu do płyty głównej komputera.

Rodzaje hubów USB

Wyróżnia się kilka rodzajów hubów USB, a najpopularniejsze z nich to modele:

  • pasywne – najpopularniejsza i najtańsza opcja. Tego rodzaju huby są zasilane bezpośrednio z gniazda USB, do którego są podłączone. Dzięki temu nie posiadają dodatkowego zasilacza i wyróżniają się dużą poręcznością.
  • aktywne – są wyposażone we własny zasilacz. Są nieco większe od modelu pasywnych, ale dają możliwość podłączania urządzeń, które wymagają wykorzystywania większych ilości energii.
  • aktywno-pasywne – dają możliwość wykorzystywania zasilacza, który może zostać odłączony w dowolnym momencie.

Jak wybrać hub USB?

Wybierając huby USB, należy zwrócić uwagę na kilka istotnych kwestii, które mają ogromny wpływ na ich funkcjonalność. Pierwszą i najważniejszą w nich jest rodzaj wtyku. Hub musi być dopasowany do standardu prędkości przesyłu danych. Najczęściej spotykane modele to huby USB 2.0, USB 3.0 lub USB-C. Kolejna kwestia to liczba portów oraz ich rodzaje, które mogą być różne. Ich ilość i specyfika musi być dostosowana do potrzeb danego stanowiska pracy. Poza tym należy zwrócić uwagę na wymiary tego rodzaju akcesoriów. Jeżeli użytkownik chce stawiać na kompaktowe rozwiązania, to powinien zainwestować w niewielkie huby pasywne. Ponadto warto stawiać na modele o odpowiedniej długości przewodów, dzięki czemu można je umiejscawiać w dogodnych, łatwo dostępnych miejscach. Nie można też zapominać o kwestiach estetycznych. Design tego typu urządzeń oraz i barwa powinna być dostosowana do wyglądu komputera, oraz stylu posiadanego biurka. Huby wysokiej jakości można znaleźć na stronie https://parts-store.pl/pol_m_Akcesoria_Huby-USB-499.html.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here