Klasyka i elegancja – jak ubrać się na komunię?

0
357
Klasyka i elegancja – jak ubrać się na komunię?

Pierwsza Komunia Święta to ważne wydarzenie zarówno dla dziecka, jak i jego rodziców. Uroczysta Msza Święta oraz przyjęcie zobowiązują do wyboru stosownego ubioru, który z jednej strony będzie elegancki, ale także nie przesadnie ubogi. Bardzo często, szczególnie kobiety borykają się z dylematami odnośnie odpowiedniego ubioru. Niezależnie czy jesteśmy rodzicami, czy też zaproszonymi na uroczystość gośćmi, warto postawić na proste, schludne i klasyczne rozwiązania.

Czy ubiór na komunię musi być biały?

Biała sukienka czy garnitur to podstawowy ubiór dzieci, które przystępują do Komunii. Warto więc zostawić ten kolor właśnie dla nich, a jako goście czy członkowie rodziny wybrać ubiór w innym kolorze. Od wielu lat przyjęło się, że na tę uroczystość wybieramy raczej jasne kolory, tym samym unikając ciemnych barw i czerni. Pastelowy róż, beż czy śmietanka to wręcz klasyka mody komunijnej. Jednak paleta barw jest na tyle szeroka, że warto wziąć pod uwagę także wszelkie odcienie błękitu, zieleni czy szarości. Ciekawym rozwiązaniem jest wybór sukienki czy kombinezonu w ciemniejszym kolorze i zestawienie go z pastelowym żakietem i dodatkami.

Spodnie czy sukienka?

Ostatnimi laty, sukienka na komunię bardzo często zastępowana jest damskim garniturem czy kombinezonem. Chociaż takie rozwiązanie charakteryzuje się elegancją, nie da się ukryć, że jest ono znacznie bardziej stosowne do stylizacji biurowych czy spotkań biznesowych. Nie oznacza to, że ubranie spodni to komunijne faux-pas, jednak sukienka czy spódnica, znacznie bardziej sprawdzą się podczas tej uroczystości. Wybierając sukienkę na komunię, warto zrezygnować z bogatych zdobień, na rzecz prostoty i elegancji, a mini zastąpić maxi.

Czym kierować się podczas zakupu sukienki na komunię?

Najlepszym wyborem zarówno dla mamy dziecka, przystępującego do Komunii, jak i pozostałych gości są sukienki o długości do kolan i dłuższe. Wyróżniają się one przede wszystkim elegancją, a także ponadczasowością. Wybierając prosty model o lekko rozkloszowanej spódnicy, mamy gwarancję, że mimo upływu lat, sukienka ta nie wyjdzie z mody i będziemy mogli ją założyć także na inne okazje. Sukienka na komunię, oprócz stosownej długości nie powinny odkrywać także ramion czy dekoltu. Warto pamiętać, że wiele kościołów nie dopuszcza wchodzenia do świątyni w zbyt krótkich i odkrywających ramionach ubiorach. Zarówno sukienki z wycięciem na plecach, jak i głębokim dekoltem, nie będą odpowiednie na uroczystość Komunii Świętej. Warto zrezygnować także z modeli na cienkich szelkach czy w formie gorsetu, na rzecz sukienek z krótkim rękawem. Niezależnie od dokonanego wyboru, warto pamiętać, że ubranie powinno być wygodne, zbyt obcisła czy zbyt długa sukienka, mogą wiązać się nie tylko z dyskomfortem, ale także z problemami w swobodnym poruszaniu się.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here