Prześcieradła nieprzemakalne 160×200, czy podkłady?

0
255
Prześcieradła nieprzemakalne 160x200, czy podkłady?

Nietrzymanie moczu to przypadłość osób starszych, chorych, ale także dzieci.
To schorzenie powoduje często różne problemy — od brudnej pościeli, przez zapalenia skóry, po ogólne poczucie wstydu, które narusza ten intymny problem. Na pomoc przy problemach z nietrzymaniem moczu przychodzą produkty zabezpieczające materac przed zabrudzeniem. Są to prześcieradła nieprzemakalne na materac 160×200 oraz specjalne, wodoszczelne podkłady. Przeczytaj artykuł i sprawdź co lepiej kupić.

Prześcieradła nieprzemakalne 160×200 — zamiennik standardowego prześcieradła

Prześcieradło nieprzemakalne 160×200 na materac na pewno wygrywa z podkładkami, ponieważ może być ono wygodną alternatywą dla jego tradycyjnego odpowiednika. Cechuje się wodoodpornością, ale w swoim składzie posiada także materiały, które są bezpieczne dla skóry. To wygodna opcja dla wszystkich, którzy i tak na co dzień korzystają z prześcieradeł. Jeżeli na rynku są dostępne ich nieprzemakalne odpowiedniki, to czemu by z nich nie korzystać, prawda?

Warto dodać, że zarówno zwykłe, jak i nieprzemakalne prześcieradła można w łatwy sposób dopasować do stylu sypialni i wnętrza. Szczególnie w sklepach internetowych znajdziesz szeroką ofertę prześcieradeł na materac 160×200 w wielu kolorach (a nawet wzorach). To, że wodoszczelne prześcieradła również można kupić w wielu odcieniach, sprawia, że tym bardziej warto zastanowić się nad zamianą zwykłego prześcieradła na jego nieprzemakalny odpowiednik.

Jak dbać o prześcieradło nieprzemakalne na materac 160×200?

Prześcieradło nieprzemakalne na materac ma zazwyczaj w swoim składzie syntetyki. To właśnie one powodują, że prześcieradło wykazuje cechy wodoszczelne. To może powodować niewielkie problemy, bo wątpliwej jakości poliestru nie zaleca się prać w wysokich temperaturach, a tylko takie zabijają bakterie.

Na szczęście większość produktów dostępnych na rynku to artykuły wysokiej jakości, które można prać w wysokich temperaturach.

Kiedy ochraniacz, a kiedy prześcieradło nieprzemakalne?

Chociaż prześcieradła nieprzemakalne są wygodniejsze w użyciu, może się zdarzyć, że konieczne będzie używanie specjalnego ochraniacza na materac. Podkładki są zalecane szczególnie w przypadkach, kiedy ulewanie jest intensywne i częste. Gdy dodatkowo osoba ma problem z przemieszczaniem się i plamy powstają tylko w jednym miejscu, warto rozważyć używanie ochraniaczy. Dobrze jest jednak pamiętać, że i w takiej sytuacji można używać prześcieradła nieprzemakalnego do materaca 160×200, które będzie służyło jako dodatkowe zabezpieczenie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here