Rozmiary prześcieradeł – jak wybrać odpowiedni?

0
311
Rozmiary prześcieradeł - jak wybrać odpowiedni?

Jakość snu zależy od wielu czynników, przykładowo od właściwie dobranej pościeli. Równie istotne jest również prześcieradło, do jakiego kupujący przykłada mniejszą wagę – to błąd. Podczas snu w podobnym stopniu opatula się on przecież pościelą, co dotyka prześcieradła, a zatem pokrywający materac materiał powinien gwarantować takie same komfortowe odczucia. Jak zatem wybrać idealne prześcieradło?

Prześcieradła 180×200 i podobne – więc dlaczego trzeba dopasować wielkość?

Najistotniejsze znaczenie w dopasowaniu prześcieradła ma jego wymiar. Prześcieradło powinno być w szczególności użyteczne: musi przykrywać w całości wielkość łóżka. Dlatego przed przystąpieniem do kupna należy zbadać, jak duża jest przestrzeń łóżka. najbardziej popularny materac zwykłego jednoosobowego łóżka mierzy 180 cm wszerz i 200 cm długości. W oznaczeniach producenta nie pisze się jednak opisowej informacji o wymiarach, tylko oznacza skróconą klasyfikacją. Utarło się, iż te oznacza się krótko prześcieradłami 180×200.

Prześcieradło  – z gumką ,a może bez gumki?

Druga istotna sprawa to dobór wykończenia, jakie wiąże się z funkcjonalnością i wygodą zakładania oraz ściągania prześcieradła. Nikt nie lubi wstawać rano w ściągniętym prześcieradle, które zsunęło się w ciągu nocy. Tak często zdarza się z tradycyjnymi prześcieradłami, niewykończonymi za pomocą gumki. By temu zapobiec, najskuteczniejszym rozwiązaniem będzie zdecydowanie się właśnie na te ostatnie. Prześcieradła z gumką mają też tę zaletę, że nie mną się ani też nie marszczą: raz założone na materac, pozostają na nim niemal w niezmienionej pozycji, dzięki czemu łóżko przez cały czas wygląda na dokładnie zaścielone.

Ten model prześcieradeł nie podoba się jednak każdemu. Typowy klient chętniej decyduje się na standardowe prześcieradło, które zakłada się na wierzch materaca, a jego rogi zakłada pod spodnią stronę. W porównaniu do prześcieradeł z gumką takie może częściej się przesuwać i zwijać się, ale dobrze założone nie będzie stanowić problemu. Dlatego też na rynku pojawia się również coraz więcej prześcieradeł ze specjalnymi zakładkami na materac.

Prześcieradła frotte czy prześcieradła jersey?

Wygoda prześcieradła jest zależna jednak najbardziej od tkaniny, z której zostało ono wyprodukowane. Jej faktura powinna być miła w dotyku, a poza tym delikatna i o równej powierzchni. Najlepiej zdają egzamin prześcieradła wykonane z bawełny, a te grupuje się na kilka typów. Najpopularniejsze to prześcieradła jersey oraz prześcieradła frotte.

Jersey to dzianina niesamowicie delikatna i przyjemna w dotyku, a jednocześnie wytrzymała i niezwykle sprężysta. Spośród innych produkowanych z bawełny materiałów odznacza się gładką, równą powierzchnią. Nic więc zaskakującego, iż prześcieradła jersey 90×200 cieszą się ogromnym zainteresowaniem.

Porównywalne do nich są prześcieradła frotte, też wykonywane z bawełny. Ze względu na odmienną metodę tkania materiału, za pomocą ściegu pętelkowego, mają kompletnie inną strukturę: niezwykle miękką i nieco włochatą. Dzięki temu prześcieradło frotte nie mnie się, jak i nie wymaga prasowania, co jest jego nieporównywalną zaletą.

Prześcieradła jersey  i prześcieradła frotte – na które się zdecydować?

Podsumowując, dobór idealnego prześcieradła 180×200 w dużej mierze jest związany z indywidualnymi preferencjami. Każdy z obecnych w ofertach sklepów artykułów na pewno spełni swoje zadanie. Żeby jednak wybrać prześcieradło do swojego materaca, trzeba wziąć pod uwagę prywatne wymogi i pragnienia.

Więcej informacji znajdziesz na: https://ochraniacz-na-materac.pl/29-przescieradla-180×200

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here