Cera naczynkowa – jak prawidłowo o nią dbać?

0
95
Cera naczynkowa – jak prawidłowo o nią dbać?

Często występujące na skórze twarzy zaczerwienienia oraz pękające naczynka to sygnał, że masz cerę naczynkową. Jest ona wyjątkowo delikatna i wrażliwa, dlatego wymaga właściwej pielęgnacji. Można złagodzić występujące z nią problemy odpowiednimi zabiegami.

Cera naczynkowa reaguje na różne czynniki zewnętrzne: wahania temperatury, słońce, niektóre substancje w kosmetykach, pocieranie skóry. Zaróżowienie może pojawić się w wyniku silnych emocji oraz wysiłku fizycznego. Warto w szczególny sposób zatroszczyć się o ten typ skóry.

Dlaczego powstaje cera naczynkowa?

Cera naczynkowa ma podłoże genetyczne. Po prostu u niektórych od urodzenia jest ona wyjątkowo cienka, naczynka krwionośne są bardziej kruche i podatne na pękanie. Zdarza się, że występuję również w późniejszym wieku, ze względu na stosowanie zbyt dużej ilości substancji drażniących w kosmetykach lub w efekcie przyjmowania niektórych leków. Cera naczynkowa może pojawić się również w trakcie ciąży, w wyniku zmian hormonalnych zachodzących w organizmie.

Czynnikami zaogniającymi cerę naczynkową jest przede wszystkim nieodpowiednia dieta, zbyt duża ekspozycja na promienie słoneczne, a także długotrwałe przebywanie w klimatyzowanych pomieszczeniach. Przy cerze naczynkowej należy unikać alkoholu oraz palenia papierosów.

Jak dbać o cerę naczynkową?

Istotne jest wzmocnienie bariery hydrolipidowej, która odgrywa fundamentalną rolę w ochronie skóry przed czynnikami zewnętrznymi. Niezbędne jest delikatne oczyszczanie skóry oraz dostarczanie jej właściwych składników odżywczych.

Do oczyszczania skóry warto wybierać łagodne produkty: płyny micelarne lub mlecza. Nie wolno pocierać skóry, aby dodatkowo jej nie podrażniać. Makijaż należy usuwać bardzo delikatnie.

Etapem, o którym nie wolno zapominać jej regularne nawilżanie skóry twarzy poprzez stosowanie odpowiednich kremów. Powinny zawierać witaminy C, K i B3. Dobrze, gdy znajdują się w nich również aloes, masło i oleje roślinne. Oprócz kremów polecane jest również serum, najlepiej z prebiotykami lub kwasem laktobionowym. 

Na co dzień niezbędna jest ochrona cery naczynkowej przed promieniowaniem UV oraz zmianami temperatury. W tym celu należy stosować kremy z wysokim filtrem przez cały rok.

Profesjonalne zamykanie naczynek w Warszawie

W klinice medycyny estetycznej można poddać się wielu zabiegom dedykowanym dla cery naczynkowej. Jednym z nich jest laserowe zamykanie naczynek w Warszawie. Zabieg regeneruje i wzmacnia naczynka krwionośne poprzez podgrzanie uszkodzonych miejsc. W naturalny sposób są one usuwane z organizmu, a w ich miejsce pojawia się zdrowa, jędrna skóra. Dodatkowym efektem zabiegu jest uzyskanie jednolitego kolorytu skóry.

W trosce o cerę naczynkową

Gama dostępnych produktów kosmetycznych, jak i zabiegów w klinice medycyny estetycznej sprawia, że o cerę naczynkową można aktualnie zadbać znacznie łatwiej niż jeszcze kilka lat temu. Popularnym zabiegiem jest zamykanie naczynek w Warszawie, ale można zdecydować się także na wiele innych propozycji pielęgnacyjnych, dzięki którym skóra będzie wyglądała na zdrową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here