Filtry przepływowe – mniej plastiku, więcej pieniędzy w portfelu!

0
303
Filtry przepływowe - mniej plastiku, więcej pieniędzy w portfelu!

Filtr przepływowy to wygodne w użyciu, bezobsługowe urządzenie, dzięki któremu smaczną wodę filtrowaną możesz mieć prosto z kranu. Dlaczego warto go zainstalować i jakie daje korzyści? Podpowiadamy!

Przepływowe filtry do wody to najskuteczniejszy sposób na podwyższenie jakości wody w punkcie jej poboru. Dzięki nim nie tylko zyskujemy łatwy dostęp do smacznej wody pitnej, ale także chronimy urządzenia AGD przed kamieniem, a co za tym idzie – wydłużamy ich żywotność. To jednak nie wszystkie korzyści jakie dają filtry przepływowe.

Co to jest filtr przepływowy? Jak działa?

Na wkład filtrujący składa się kilka warstw, a każda z nich odpowiada za inny rodzaj filtracji. Warstwa z węgla aktywnego neutralizuje związki chloru, a co za tym idzie poprawia smak i zapach wody oraz przygotowywanych napojów i potraw. Filtr polipropylenowy odpowiada za usuwanie zanieczyszczeń mechanicznych pochodzących z instalacji takich jak np. drobinki piasku, żwiru czy rdzy, a filtr azotanowy świetnie sprawdza się w domach jednorodzinnych z własnym ujęciem, ponieważ zatrzymuje azotany pochodzące z pól lub nieszczelnych szamb, a także metale ciężkie i substancje organiczne. Przed szkodliwym działaniem kamienia urządzenia AGD takie jak pralka, zmywarka, czajnik czy ekspres do kawy chroni filtr żywiczny.

Czy warto zainstalować filtr przepływowy?

Wygoda użytkowania to tylko jedna z korzyści jakie dają filtry przepływowe. Dzięki nim nie musimy chodzić do sklepu po wodę, nie musimy wydawać na nią pieniędzy ani przynosić jej z powrotem do domu, co jest szczególnie uciążliwe w przypadku osób bez samochodu, starszych, które muszą oszczędzać swój kręgosłup oraz tych, które mieszkają na wyższych piętrach w bloku bez windy.

Filtr przepływowy to także korzyści dla środowiska. Dzięki niemu znacząco spada ilość generowanych przez nas odpadów z plastiku, ponieważ zamiast kupować wodę butelkowaną – odkręcamy kran i nalewamy wodę do szklanki. Różnicę w zużyciu plastiku widać już po tygodniu!

Wreszcie, to też korzyści dla naszego portfela. W dobie inflacji koszty wody butelkowanej, podobnie jak innych produktów, wzrosły znacząco. Jeśli weźmiemy pod uwagę dziennie zapotrzebowanie na wodę 1,5 litra i czteroosobową rodzinę – koszt miesięczny zakupu wody butelkowanej w cenie 2,50 zł wyniesie ok. 300 zł! W przypadku zakupu filtra mamy nieograniczony dostęp do wody pitnej.

Filtr przepływowy to gwarancja efektywnej filtracji i smacznej wody zaraz po odkręceniu kranu. Więcej informacji na ten temat znajdziesz na dafi.pl/filtry-przeplywowe.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here