Nowości w ZWCAD 2024

0
172
Nowości w ZWCAD 2024

ZWCAD 2024 to nowa wersja popularnego programu CAD, który wprowadza wiele nowych funkcji i ulepszeń. Wersja beta ZWCAD 2024 jest już dostępna do pobrania, a oficjalne wydanie planowane jest na koniec maja.

Najważniejsze nowości i zmiany w ZWCAD 2024 to:

  1. Praca z chmurą punktów: ZWCAD 2024 wprowadza nowy zestaw funkcji umożliwiający pracę z chmurą punktów. Chmura punktów to zbiór punktów na powierzchni obiektu, pozyskiwany poprzez skanowanie laserowe, a zawiera takie informacje jak współrzędne przestrzenne, natężenie, klasyfikacje oraz wiele innych przydatnych informacji. Funkcje związane z chmurą punktów zostały dodane do ZWCAD 2024, aby sprostać oczekiwaniom użytkowników, takim jak ustawienia wyświetlania i wizualizacji, przycinanie chmury punktów, tworzenie przekrojów chmury punktów oraz obsługiwane formaty plików z chmurą punktów.
  2. Edytor bloków parametrycznych – Flexiblock: ZWCAD 2024 wprowadza Flexiblock, blok zawierający parametry i akcje podobne do dynamicznych bloków AutoCAD. Może przyspieszyć przepływ pracy, ponieważ można swobodnie i wygodnie zmieniać jego kształt bez tworzenia wielu bloków. Może być tworzony lub edytowany, aby spełniać konkretne potrzeby użytkowników.
  3. Zwiększenie szybkości wyświetlania grafiki: ZWCAD 2024 zwiększa szybkość wyświetlania grafiki dzięki wykorzystaniu wspomagania karty graficznej. W porównaniu do ZWCAD 2023, te operacje przyspieszono średnio 2,8 raza – przekraczając nawet konkurencję pod względem wydajności.
  4. Nowe funkcje i ustawienia wyświetlania widoku 3D: ZWCAD 2024 wprowadza perspektywę i orbitę, nowe funkcje i ustawienia wyświetlania widoku 3D.
  5. Możliwość podkładania plików DGN: ZWCAD 2024 teraz obsługuje podkładanie plików DGN, co jest często używane w projektach infrastrukturalnych, takich jak drogi, mosty itp.

Oprócz powyższych, ZWCAD 2024 wprowadza również nowy dynamiczny panel właściwości, oznaczanie, mierzenie i zastawienia powierzchni w tabeli, nowe opcje porównywania plików, ulepszenia edytora tekstu wieloliniowego, rozbudowane narzędzie do usuwania nakładających się obiektów, oraz nowe narzędzia do warstw w XREFach.

ZWCAD 2024 kontynuuje tradycję udoskonalania i innowacji, dostarczając narzędzi, które umożliwiają projektantom i inżynierom maksymalizację efektywności i wykorzystanie kreatywności.

Więcej informacji: www.zwcad.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here