ZWCAD jest profesjonalnym programem zawierającym funkcje i narzędzia potrzebne do projektowania wspomaganego komputerowo. Dzięki oprogramowaniu możliwe staje się tworzenie modeli i rysunków oraz dokumentacji technicznej. Jest ono więc dla użytkownika wsparciem na wszystkich etapach projektowania. Na ZWCAD składają się różne aplikacje, w tym ZWNesting do optymalnego układania rysunków na arkuszu.
Narzędzia ZWCAD
ZWCAD oferuje użytkownikom wiele profesjonalnych rozwiązań, spośród których mogą oni skomponować własny zestaw narzędzi wedle swoich potrzeb. Odpowiedni wybór umożliwi usprawnienie funkcjonowania zespołu. ZWCAD udostępnia 4 różne rodzaje programów: Standard, Professional, Architecture oraz Mechanical. Każdy z nich znajdzie zastosowanie w innych branżach. ZWCAD to również wiele dedykowanych nakładek mających wpływ na przyspieszenie i ułatwienie przeprowadzania czynności projektowych. Można tu wymienić panel do bloków Block Manager, panel zarządzania grupami Group Manager, bazę znaków BHP i PPOZ ZWBlocks, zbiór dla geodetów ZWGeo, zbiór do pomiaru długości i powierzchni ZWMetric, aplikację do układania obiektów na arkuszu ZWNesting, pakiet narzędzi dodatkowych ZWToolbox czy znaki i oznaczenia drogowe ZWTraffic. Warto zapoznać się z informacjami na temat tych narzędzi, by wybrać te, które w największym stopniu mogą okazać się przydatne.
ZWNesting
Wspomniana już wcześniej aplikacja ZWNesting służy do optymalnego układania obiektów na rysunku. Po wybraniu obiektów rysunkowych, czyli polilinii bądź bloków, należy wskazać prostokątny arkusz, na którym powinny zostać ułożone. Potem trzeba odczekać chwilę, by pojawiła się pierwsza sugestia ich rozmieszczenia. Obliczenia trwają dalej w celu bardziej wydajnego i najkorzystniejszego ułożenia elementów. ZWNesting korzysta z całej dostępnej mocy procesora. To aplikacja łatwa w użyciu. Do jej funkcjonalności należy m.in. definiowanie kąta obrotu elementów czy podawanie marginesu. Użytkownik może zasugerować liczbę prób ułożeń obiektów. Na elementach zawierających łuki rozmieszczane są punkty, możliwe jest określenie ich ilości. Elementy można przenieść bądź skopiować do układu. Użytkownik jest też w stanie kontrolować poziom losowości elementów.
Więcej informacji znajdziesz na stronie: www.zwcad.pl