Co o naturalnych winach francuskich polski konsument wiedzieć powinien?

0
330
Co o naturalnych winach francuskich polski konsument wiedzieć powinien?

Francuskie delikatesy i wszystko to co w nich najlepsze

Polska nie ma tak bogatych jak Francja doświadczeń z produkcją win. W związku z tym, że na rynku polskim pojawia się coraz więcej francuskich produktów, warto tą wiedzę nadrobić. Dzięki temu można stworzyć swoje własne, indywidualne preferencje smakowe, które będą wytycznymi dla zakupionych produktów.

Podstawowe informacje dotyczące wina

W zasadzie istnieją trzy podstawowe rodzaje wina. Mowa tu oczywiście o winie czerwonym, białym i różowym. To ostatnie nie jest jeszcze tak dobrze znane wśród konsumentów, ale trzeba przyznać, że dzięki jego niezwykłej barwie i wyrazistym smaku, już wkrótce to się zmieni. Wina mogą też występować w kilku różnych wariantach smakowych, począwszy od słodkiego, a na wytrawnym kończąc. Oczywiście pomiędzy tymi „biegunami smaku” można również znaleźć smaki pośrednie, w tym np. wina półwytrawne.

Wiedza, która może się przydać

Na tym jednak nie koniec. Doświadczony konsument naturalnych, francuskich win powinien zwracać również uwagę na jego aromat. Najlepsze wina łączą w sobie aromaty np. kwiatów i owoców. Dużą popularnością cieszą się m.in. owoce cytrusowe, gdyż dzięki nim wino ma charakterystyczny, orzeźwiający smak. Należy też zwrócić uwagę na rocznik. Typowe wina nie leżakują dłużej niż 2 – 3 lata. Tylko niektóre z nich potrzebują bardzo długiego okresu dojrzewania. Świadomy konsument powinien też pamiętać o zwróceniu uwagi na nazwę winiarni odpowiedzialnej za wyprodukowanie wina, a także jego opis. Na szczęście w tzw. „polskim Internecie” można znaleźć sporo recenzji dobrych produktów winiarskich. Dzięki nim już na wstępie można się zasugerować smakiem i aromatem produktu, który chce się kupić. Warto też dowiedzieć się czegoś na temat sformułowań stosowanych przez niektórych koneserów, gdyż nie każdy wie, czym jest wino „okrągłe i gładkie” w smaku.

Podsumowując, wzrasta świadomość Polaków, co do produktów winiarskich rodem z Francji. Dzięki temu popularność tych wyrobów będzie znacząco wzrastać. A to znowu korzystnie wpłynie na różnorodność kulinarną w Polsce.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here