Dobre kółka do paleciaka – czyli jakie?

0
457
Dobre kółka do paleciaka – czyli jakie?

W każdej sytuacji zakupowej, czyli poszukując konkretnych produktów, zawsze zależy nam na tym, żeby dokonać najlepszego z możliwych wyborów. Chcemy zdobyć rzeczy, które nie zawiodą naszych konsumenckich nadziei – które okażą się trafioną inwestycją i pozwolą osiągnąć to, co sobie zamierzyliśmy. Poszukując części do sprzętów, które pomagają w pracy, liczymy że znajdziemy pomocników, na których będzie można polegać.

Dobre kółka do paleciaka – z czego powinny być zrobione?

Wózek paletowy to urządzenie, którego nie sposób nie spotkać, zaglądając do wnętrza hali magazynowej. Jest niezbędny, gdy istnieje potrzeba przenoszenia z miejsca na miejsce dużych i ciężkich ładunków, na przykład paczek przechowywanych we wspomnianym magazynie. Popularny paleciak ma bardzo prostą konstrukcję, a najistotniejsze są w niej kółka. Żeby wózek wprawić w ruch, ciągnie się za jego dyszel – potrzeba to oczywiście użycia pewnej siły, ale z całą pewnością to wygodniejsze rozwiązanie, niż noszenie wszystkich paczek w ramionach – co czasem byłoby nawet niemożliwe.

Zastanawiając się, jakie będą dobre kółka do paleciaka, trzeba wziąć pod uwagę specyfikę takiego urządzenia. Koła, które unoszą i przewożą ciężkie ładunki, muszą być przygotowane na znoszenie dużych obciążeń – dlatego dobrze, gdy są stworzone z aluminium, metalu, a nawet żeliwa. Ale to nie wszystko. Konieczne uzupełnienie to dla nich dodatkowa warstwa, która pokryje powierzchnię toczną, a całe koło dodatkowo zabezpieczy przed różnymi czynnikami zewnętrznymi – a nawet przed efektami ubocznymi pracy samego koła, czyli drganiami.

W roli takiego niezbędnego dodatku tradycyjnie występuje gumowa opona, wypełniona powietrzem. To sprawdzony sposób na sprawienie, by koło pewnie trzymało się drogi, sprawnie ruszało z miejsca i jechało przed siebie stabilnie, nie poddając się wstrząsom. Gumowe opony wciąż mają swoich zwolenników – choćby dlatego, że świetnie radzą sobie na śliskich nawierzchniach.

Jednak to tradycyjne rozwiązanie ma już nowocześniejszą alternatywę – w tej roli świetnie sprawdza się warstwa poliuretanu, sztucznego tworzywa produkowanego na bazie substancji pozyskanych z ropy naftowej. Koła oblane poliuretanem również będą niewzruszone wobec wielu sytuacji, jakie mogą napotkać na swojej drodze. Co prawda wskutek długiej i intensywnej eksploatacji, warstwa poliuretanu zetrze się, odsłaniając piastę koła – ale wówczas można oddać koło specjalistom, żeby przeprowadzili regenerację, czyli żeby oblali je nową, świeżą warstwą sztucznego kauczuku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here