Studia w dobie pandemii. Jakie kierunki warto studiować online?

0
525
Studia w dobie pandemii. Jakie kierunki warto studiować online?

Ograniczenia będące konsekwencją pandemii koronawirusa zmusiły sektor szkolnictwa wyższego do szukania nowych rozwiązań. Przeniesienie uczelnianej rzeczywistości do sieci nie tylko pozwoliło zapewnić uczelniom ciągłość prac, ale także – wyraźnie obniżyło koszty związane z nauką i zwiększyło liczbę potencjalnych kandydatów. Popularne kierunki studiów w formie online proponuje także Akademia Finansów i Biznesu VISTULA w Pułtusku.

Studia przez Internet budzą kontrowersje

Studia przez Internet wciąż są nowością i budzą kontrowersje. Warto mieć świadomość, że nie każdy kierunek można studiować w trybie online. Zdecydowana większość to studia z obszaru nauk społecznych i humanistycznych, niewymagających udziału w zajęciach laboratoryjnych, ćwiczeniach i zajęciach o charakterze praktycznym. Czy rzeczywiście jest się czego obawiać, realizując program studiów zdalnie?

Decydując się na edukację w dobie pandemii, będziesz korzystał z nowoczesnych platform e-larningowych. Takie rozwiązanie udostępnia między innymi Akademia Finansów i Biznesu VISTULA w Pułtusku, umożliwiając realizację popularnych kierunków studiów za pośrednictwem nowoczesnej technologii informacyjno-komunikacyjnej AFiB Vistula.

Popularne kierunki studiów online dostępne w ofercie Akademii Finansów i Biznesu VISTULA w Pułtusk

Studiowanie przez Internet opiera się głównie na pracy online. Z uwagi na brak możliwości realizacji ćwiczeń praktycznych, warto wybierać wyłącznie te kierunki studiów, których podstawę stanowi wiedza teoretyczna. Do najpopularniejszych, dostępnych również w ofercie AFiB VISTULA w Pułtusku należą Ekonomia, Zarządzanie, Finanse i Rachunkowość z akredytacją ACCA oraz Stosunki Międzynarodowe.

Korzyści studiowania w trybie online

Realizacja programu studiów I i II stopnia w trybie zdalnym to szereg korzyści. Uczestnictwo w zajęciach online gwarantuje wyraźną oszczędność czasu, niższe koszty związane z podjętą nauką i możliwość realizacji obowiązków zawodowych, również w pełnym wymiarze czasu.

Wybierając spośród kierunków studiów proponowanych przez AFiB w Pułtusku, zyskujesz stały dostęp do interaktywnych materiałów do samokształcenia i możliwość uczestnictwa w seminariach online. Absolwenci studiów online otrzymują dyplom poświadczający zdobyte kwalifikacje, identyczny z dyplomem przysługującym absolwentom studiów niestacjonarnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here