Dlaczego warto płacić gotówką?

1
720
Dlaczego warto płacić gotówką?

Żyjemy w czasach, w których płacenie za usługi lub kupno towaru stało się łatwe i szybkie, ponieważ pojawiły się możliwości płacenia kartą, telefonem, a nawet zegarkiem. Odpowiedzmy sobie jednak na pytanie, dlaczego warto zostać przy tradycyjnej gotówce?

Dlaczego warto płacić gotówką?

Jednym z powodów jest to, że nie wszędzie można płacić kartą. Są kraje takie jak Filipiny, Egipt lub Maroko, w których gotówka góruje nad płatnościami elektronicznymi.

Kolejnym argumentem, który przemawia za płaceniem pieniędzmi jest to, że w przypadku likwidacji gotówki państwo będzie miało możliwości kontroli pieniądza elektronicznego. W związku z tym zostaną wprowadzone kolejne podatki. Banki będą miały dostęp do wykonywanych transakcji, a co za tym idzie pojawią się kolejne opłaty i prowizje za korzystanie z usług bankowości

1 KOMENTARZ

  1. Bardzo ciekawy artykuł. Osobiście zawsze noszę przy sobie gotówkę, która przydaje się zwłaszcza w małych sklepikach. Nigdy nie myślałam o tym, że może ona zostać kiedyś zlikwidowana – miejmy nadzieję, że się tak nie stanie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here