Euro w podróż do Hiszpanii.

0
351
Euro w podróż do Hiszpanii.

Sezon wakacyjny coraz bliżej. Powoli zaczynamy planować urlopy. Jednym z najczęściej wybieranych kierunków europejskich na wyjazd jest Hiszpania.

Ponieważ kraj ten należy do Unii Europejskiej, nie będziemy mieli kłopotu z wyborem waluty na podróż. Oczywiście musimy zaopatrzyć się w euro. Jednym i podstawowym pytaniem jest to, ile gotówki potrzebujemy.

Hiszpania ma mnóstwo atrakcji i miejsc do odwiedzenia. Warto rozplanować, co chcielibyśmy zobaczyć i zapoznać się z cenami ewentualnych wejściówek (podane są na stronach www), dojazdów itd. Do tego miejmy na uwadze pamiątki, posiłki w restauracjach i kawiarniach. Hiszpanie mają wiele unikatowych rzeczy na bazarach i w sklepach, które przyciągają uwagę i czasem mogą zdarzyć się nam tak zwane nie planowane zakupy, gdyż znajdziemy przedmiot, któremu nie będziemy mogli się oprzeć. Okres wakacji to też festiwale, koncerty. Na wiele z nich wstęp jest bezpłatnych, ale dobrze jest przygotować się zawczasu. Możemy nastawić się jednak tylko na odpoczynek na plaży, korzystać ze sportów wodnych bądź opalać się pod palmami. Wszystko zależy od naszych indywidualnych potrzeb.

Niezależnie jaką formę wypoczynku preferujemy, czy jest to aktywne zwiedzanie miasta, nocne imprezy czy też totalny relaks na plaży, udany pobyt zależy w dużej mierze od dobrze rozplanowanych wydatków. Ich ilość natomiast, uzależniona jest, czy nasz urlop potrwa tydzień, dwa, czy może dłużej.

Z pomocą przychodzi nam kantor internetowy – dobrykantor.pl. Jeszcze na dłuższy czas przed wyjazdem dobrze jest założyć konto w serwisie wymiany walut online. Od tej pory zawsze będziemy mieli możliwość transakcji zamiany złotówek na euro niezbędnych nam podczas trwania całej podróży.

Kantory internetowe proponują korzystanie z darmowego narzędzia jakim jest automatyczne zlecenie. Dobrze, abyśmy zadbali o pierwszą wymianę na wyjazd  nawet kilka miesięcy wcześniej. Oznacza to, że zasilając nasz portfel walutowy w kantorze internetowym w polskie złote, zaznaczamy, że mają być one wymienione na euro, w momencie, kiedy kurs wspólnej waluty osiągnie wyznaczoną przez nas wartość. System automatycznie dokona wymiany, a my nie musimy się martwić, że dokonaliśmy niekorzystnej transakcji. Co więcej, tylko na tym zyskujemy. Najgorsze co można zrobić, to wymiana na chwilę przed wyjazdem. Jesteśmy wówczas skazani na kurs euro z danego dnia. I może być on naprawdę niekorzystny.

Kantor internetowy przychodzi nam z pomocą także w niespodziewanych momentach. Gdy zabraknie nam euro, w każdej chwili możemy dokonać przewalutowania. Serwisy działają 24h/7 dni w tygodniu, wymiany dokonamy z każdego miejsca na świecie. Wystarczy urządzenie mobilne i dostęp do Internetu.

To także szybka możliwość zapłaty za hotel. Ustawiamy odpowiednią kwotę transakcji wymiany PLN na EURO oraz jako odbiorcę – hotel. Przewalutowane środki natychmiast trafiają na wskazany rachunek, a my nie musimy się niczym martwić.

Ciężko określić czy Hiszpania jest drogim, czy tanim krajem. Uważa się, że ceny są raczej „zachodnie” . Musimy być więc przygotowani na wydatki znacznie wyższe, niż w Polsce, ale też bez znacznej przesady. Mając portfel walutowy w kantorze internetowym możemy być pewni, że przeprowadzimy korzystne operacje, dzięki którym euro potrzebne nam na nasze hiszpańskie wakacje będziemy mieć mamy zawsze przy sobie i w wystarczającej ilości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here