Najchętniej wybierane kierunki studiów w 2021 roku

0
663
Najchętniej wybierane kierunki studiów w 2021 roku

Wybór studiów to jedna z najważniejszych decyzji w całym życiu, ponieważ może rzutować na całą przyszłość. Nie jest łatwo znaleźć odpowiednią ścieżkę zawodową. Dlatego warto sprawdzić, jakie kierunki najchętniej wybierali studenci i studentki w 2021 roku. Jakie specjalizacje szczycą się aktualnie największą popularnością? Czy nasze zestawienie zawiera jakieś niespodzianki?

Informatyka

Od lat kierunki studiów związane bezpośrednio z informatyką cieszą się największym zainteresowaniem. Studenci dokonują takiego wyboru z kilku powodów. Przede wszystkim ich ukończenie daje spore szanse na znalezienie dobrze płatnej pracy. W dzisiejszych czasach dziedziny informatyczne nieustannie rozwijają się, a co za tym idzie – ciągle powstają nowe stanowiska pracy.

Zapotrzebowanie na informatyków jest zresztą duże nie tylko w Polsce, ale również poza granicami naszego kraju. Trzeba jednak mieć na uwadze sporą konkurencję, ponieważ każdego roku zwiększa się liczba osób zainteresowanych pracą w tym sektorze gospodarki. Na szczęście informatyka jest tak pojemną dziedziną, a technologie cyfrowe rozwijają się w tak szybkim tempie, że w najbliższym czasie nie powinno braknąć zajęć dla solidnych absolwentów tego kierunku.

Ekonomia i pochodne kierunki

Omawiając najpopularniejsze kierunki studiów, nie można pominąć nauk ekonomicznych. Nie chodzi tu tylko o samą ekonomię, ale również między innymi finanse i rachunkowość czy marketing. Studenci mają duże szanse, że z takimi dyplomami uzyskają zatrudnienie w prestiżowych firmach. To zagwarantuje im udaną przyszłość pod względem finansowym i nie tylko. Można więc spodziewać się, że liczba studentów zainteresowanych kierunkami studiów związanych z ekonomią będzie wciąż rosła w kolejnych latach. To o tyle atrakcyjny kierunek, że daje szerokie możliwości zatrudnienia – w niemal każdej firmie potrzebna jest osoba z tego typu wykształceniem.

Zarządzanie

Ludzi chcących otwierać własne biznesy lub pracować na stanowiskach menedżerskich jest bardzo dużo. Dlatego zarządzanie zajmuje wysokie miejsce w najchętniej wybieranych kierunkach studiów oferowanych przez uczelnie wyższe. Absolwenci posiadają nie tylko teoretyczną, ale również praktyczną wiedzę na temat prowadzenia firmy i zarządzania zasobami ludzkimi. To jedne z najtrudniejszych i zarazem najbardziej cennych elementów biznesu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here